Home System Linux

Wdrożenia systemu Linux

Email Drukuj PDF
Od blisko roku nasza firma rozszerzyła swoją ofertę pomagając naszym Klientom we wdrażaniu systemu Linux, którego przewaga nad "jedynym słusznym" systemem operacyjnym jest niepodważalna choćby z tego powodu, że system ten stanowi wolną czyli bezpłatną alternatywę dla  systemu Unix, który z kolei był przeznaczony do pracy w sieci na maszynach serwerowych.
Wiele osób nadal uważa ten system za trudny i przeznaczony dla fachowców.
Nic bardziej mylnego. Linux posiada wiele graficznych menadżerów okien z czego najpopularniejsze są KDE oraz GNOME. Dzięki temu osoby, które zdobyły swoje doświadczenie na WinXP łatwiej odnajdą się w tym systemie niż np w Windows Vista.

Czym jest Linux?

Linux, a ściślej dystrybucje to kompletny system operacyjny wraz z bogatym zestawem oprogramowania umożliwiającym pracę, zabawę, kontakt ze światem, itp zaraz po zainstalowaniu go na komputrze, czego nie da się piowiedzieć np o Microsoft Windows. Istnieje wiele dystrybucji różniących się zestawem programów, domyślnym managerm okien, itp.  Jednak nasza firma zdecydowała się na  wdrażanie wyłącznie 2 dystrybucji, z których sama korzysta, a są to:
  • Ubuntu lub KUbuntu - na komputery typu desktop i laptop czyli do domu lub prac biurowych
  • Debian - na systemy serwerowe oraz usług sieciowych, takich jak serwer www, ftp, email, baz danych (mysql lub postgree), wymiany plików (samba), radia internetowe (shoutcast), itp.

Jeśli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy w zakresie:

  • Instalacji lub reinstalacji systemu operacyjnego,
  • Instalacji lub konfiguracji usług (firewall, nat, poczta, www, ftp, ssh, sql, dns, routing, proxy i inne),
  • Instalacji, konfiguracji lub wdrożenia systemów kopii zapasowych opartych na rozwiązaniu BackupPC,
  • Instalacji oprogramowania wspomagającego zarządzanie i obieg dokumentów w firmie,
  • Pomocy w doborze oprogramowania

prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego. Oferta zostanie przedstawiona po uprzednim określeniu Państwa potrzeb, możliwości oraz zakresu wymaganych prac.

Udzielamy także pomocy technicznej w doborze platformy sprzętowej oraz oprogramowania dla wybranych rozwiązań lub specyfiki firmy (oprogramowanie techniczne, graficzne, biurowe, księgowe, itp).